Klient

Expat Experts

Služby

SEO, Google Ads

Realizácia

2022

Pozrieť web

Realitná kancelária

Expat experts

Zvýšenie návštev z organického vyhľadávania o 188% za rok

Popis klienta

Expat experts je realitná kancelária sídliaca v centre Bratislavy, ktorá poskytuje svoje služby už vyše 25 rokov. Ako napovedá názov firmy, jedná sa o realitnú kanceláriu zameranú na sprostredkovanie bývania pre zahraničné osoby. Medzi klientov Expat experts patria zamestnanci veľkých korporátov, veľvyslanectvá, ale aj bežné osoby.

Štart spolupráce

Spolupráca odštartovala celkom náhodou. Klienta zaujala SEO optimalizácia, ktorú sme vypracovali pre partnerské software development štúdio LoopLabs

Spočiatku bol klient opatrný a stretnutia sa niesli v duchu vysvetľovania základných princípov SEO a Google Ads. Neskôr, po získaní dôvery a prinesení prvých výsledkov, sa spolupráca prehĺbila na kompletnú správu reklamy na Google a SEO optimalizáciu webu.

Cieľ spolupráce

SEO optimalizácia a Google Ads optimalizácia zaujala klienta preto, lebo si uvedomuje, že potrebuje diverzifikovať zdroje zákazníkov a posilniť získavanie zákazníkov cez vlastný web. Na realitnom trhu pôsobí množstvo realitných portálov, ktoré pomáhajú realitným kanceláriám, ale aj fyzickým osobám predávať. Zámer klienta bolo znižovanie závislosti na realitných portáloch, ktoré vykazujú monopolné správanie a dokážu manipulovať s cenou svojich služieb.

Cieľ bol teda jasný: Získavať dopyty z vlastného webu pomocou organického a plateného vyhľadávania.  

Situácia na trhu

Na realitnom trhu pôsobí mnoho realitných portálov, ktoré získavajú väčšinu z celkového objemu vyhľadávania kľúčových slov v realitnom segmente. Bojovať s realitnými portálmi je pre realitnú kanceláriu akejkoľvek veľkosti ako boj s veternými mlynmi. 

Z analýzy trhu nám vyplynulo, že bojovať o generické kľúčové slová ako “byty na prenájom” nemá zmysel. Na prvej strane vyhľadávania sa totiž žiadna realitná kancelária nenachádza. Dominujú realitné portály.

Riešením obrovskej konkurencie na populárne výrazy boli Long-tail keywords, teda špecifické kľúčové slová, ktoré sú častokrát aj dlhšie.

Veľmi nám pomohla špecializácia firmy Expat experts na zahraničnú klientelu, ktorá chce bývať v Bratislave. Konkurencia na kľúčové slová typu “rent flat bratislava” je pomerne nízka a my sme sa vedeli veľmi dobre umiestňovať.

Optimalizovali sme texty a meta dáta

Pridanie krátkeho textu a optimalizácia meta dát na kľúčových vstupných stránkach mala za následok zvýšenie návštev z vyhľadávania o 67% a zvýšenie impresií o 180% za 6 mesiacov

Počet kľúčových slov, na ktoré sa web zobrazuje, narástol 4-násobne.

Za 1 celý rok sa nám podarilo zdvihnúť organické návštevy o 188%.

Nelichotivý stav Google Ads kampaní

Ako prvý krok sme spravili audit PPC kampaní. Z auditu vyplynuli tieto problémy v účte:

  1. Nenastavené konverzie
  2. Slabé pokrytie kľúčových slov
  3. Zobrazovanie reklamy na nerelevatné výrazy
  4. Žiadna optimalizácia kampaní
  5. Takmer žiadne Ad extensions

Vyššie uvedené problémy sme opravili. Výsledkom optimalizácie sú štruktúrované kampane zamerané na presne definované kľúčové slová, ktoré prinášajú na web relevantných návštevníkov.

Čo hovorí na spoluprácu klient ?

"Firmu Tricks sme oslovili s požiadavkou na vylepšenie viditeľnosti našej stránky www.expat.sk na Googli. Sami sme boli prekvapení aká komplexita sa správnym nastavením SEO skrýva. P.Jelok nám na začiatku procesu trpezlivo vysvetlil ako to celé funguje a aj odporučil a navrhol riešenia. Výsledky sa po prvých úpravách dostavili čo sme videli na samotných grafoch analitiky prístupov zákazníkov na náš web. Doležitou súčasťou bola úprava klúčových slôv vyhladávania aby sme Googlu platili len za to čo je pre nás najužitočnejšie a neplytvali zdrojmi na minoritné vyhladávania."

Marek Porubovič - konateľ a spoločník firmy
Expat Experts