Klient

VÚC - Trenčiansky samosprávny kraj

Služby

Tvorba WordPress web stránky

Realizácia

2021

Pozrieť web

Štátny projekt

Draškovičov kaštieľ

Aj štátny projekt môže byť pekný

Popis klienta

Štátny projekt revitalizácie Draškovičovho kaštieľa v Čachticiach bol projekt zastrešený Trenčianskym samosprávnym krajom. Tento projekt bol financovaný z Nórskych fondov rozvoja. Komunikovali sme s projektovými manažérmi Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Začiatok spolupráce

Do verejného obstarávania nás pozval Trenčiansky samosprávny kraj. Pozvanie sme získali vďaka odporúčaniu nášho existujúceho klienta, ktorému sme takisto vytvárali web stránku. Štátne projekty majú svoje špecifiká, no súťaž sa nám podarilo vyhrať a pustili sme do komunikácie s manažérmi projektu na strane kraja.

Analýza projektu

Po vyriešení všetkých formálnych náležitostí, ktoré sú pri verejne zákazke potrebné, sme začali s analýzou projektu revitalizácie Draškovičovho kaštieľa. Potrebovali sme pochopiť históriu tohto miesta, ktorá siaha až do roku 1677. Po analýze projektu sme pristúpili k tvorbe wireframov, teda štruktúry webu. Wireframes sme následne konzultovali s projektovým manažmentom Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Východná časť južného krídla Draškovičovho kaštieľa

Dizajnovanie projektu

Po finalizácii wireframov sme sa pustili do dizajnovania webu. Pre tento projekt sme nechceli použiť klasický “úradnicky” dizajn, ktorý je možné pozorovať na väčšine webov verejnej správy. Revitalizácia kaštieľa dodala budove nový život, ktorý sme pretavili aj do nášho dizajnu. Výsledný dizajn je moderný v kombinácii s linkovými ikonami.

Vizualizácia kaštieľa po rekonštrukcii

Tvorba projektu

Nakreslený projekt následne spracoval náš WordPress developer, ktorý zhmotnil web do podoby, v akej ho môžete vidieť aj vy. WordPress sme sa rozhodli použiť hlavne kvôli intuitívnemu CMS systému. Podmienkou projektu bolo, aby zamestnanci samosprávneho kraja vedeli zmeniť jednotlivé časti web stránky bez nutnosti zásahu programátora. 

Školenie personálu

Po dokončení a odovzdaní projektu sme manažmentu projektu revitalizácie Draškovičovho kaštieľa zabezpečili školenie do CMS systému WordPress.

Čo hovorí na spoluprácu klient ?

"Spoluprácu s firmou Tricks možeme len odporúčať. Pri tvorbe novej webovej stránky sme sa mohli na nich plne spoľahnúť. Previedli nás návrhom, spolupracovali pri každej našej pripomienke, vložili do nej svoje kreatívne myslenie a vo finále vznikla nová, reprezentatívna a moderná webová stránka."

Ing. Jana Vanková - projektový manažér
Trenčiansky samosprávny kraj